Wspólnota Dobrego Pasterza

wspólnota ~ służba ~ ewangelizacja

 

„Dłoń modlitwy”

{nomultithumb}

dlon modlitwy baner

{nomultithumb}dlon modlitwy logo biale tlo maleDłoń Modlitwy, to inicjatywa modlitewna, która powstała po to by wspierać modlitwą ubogich, uzależnionych, bezdomnych, tych, których życie woła o nadzieję!

Jak powstała?
Pewna Asia spotkała na ulicy bezdomnego Dominika. Chciała mu pomóc, ale widziała, że sama pomoc fizyczna to za mało. Podzieliła się z nami pomysłem modlitwy za ubogich – takiej podobnej do Margaretki za księży.
Wspólnota Dobrego Pasterza od początku istnienia służy ubogim, uzależnionym, bezdomnym, tym, których życie woła o nadzieję, odnajdując swoją misję w charyzmacie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Stąd w modlitwie codziennej, modlisz się za ubogiego za wstawiennictwem założyciela zgromadzenia.
 
Na czym polega?
Przydzielamy Ci jednego ubogiego, a Ty modlisz się za niego raz w tygodniu. Za jednego ubogiego modli się 7 osób - w każdym dniu tygodnia ktoś inny.
 
Chcesz dołączyć?
Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a podamy ci imię ubogiego, dzień tygodnia i modlitwę jaką należy się pomodlić.
 
Bieżące informacje dotyczące inicjatywy znajdziesz na: https://www.facebook.com/DlonModlitwy
{nomultithumb}
 
imprimi
 

 

Godzina Święta - pierwsze czwartki

„A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty, że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny”

– powiedział Pan Jezus do św. Małgorzaty Marii Alacoque.

CZYM JEST GODZINA ŚWIĘTA?

Swoje początki bierze z ostatnich chwil ziemskiego życia Jezusa, w których uczestniczą również jego uczniowie. Ewangelie opisują w najdrobniejszych szczegółach ten moment: Syn Boży, Nauczyciel, samotny, pochylony, z twarzą zwróconą ku ziemi, pocący się krwią i modlący się do Ojca. Jak nigdy przedtem wygląda tak bardzo ludzko. To "noc", "walka", "samotność", "modlitwa", "pragnienie", "ofiara", które TU Jezus przeżywa zwiastują nadejście Jego Godziny, moment, w którym wyrazi głębokie pragnienie miłości i bliskości. "Czuwajcie i módlcie się”. Wsłuchując się ponownie w to zaproszenie Pana, możemy zrozumieć o co Nauczyciel wtedy poprosił swoich uczniów. O to samo prosi dzisiaj nas.

HISTORIA I KULT

Historia i kult Godziny Świętej wywodzi się z objawień w Paray-le-Monial (Paryż) i ma swój początek w nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 1674 roku Jezus objawił się w trakcie adoracji "małej siostrze" Św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1690). Mówiąc o Getsemani rzekł do niej: "To w tym miejscu przeżyłem największe cierpienie, opuszczony przez ziemię i niebo, obciążony grzechami całego świata… i żeby Mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi." W tej Godzinie Jezus dał jej uczestniczyć w śmiertelnym smutku, który odczuwał w Ogrodzie Oliwnym. Taki jest początek nabożeństwa Godziny Świętej, które opiera się na trzech głównych zasadach zapisanych We wspomnieniach św. Małgorzata Maria, mówi o trzech głównych zasadach: modlitwie wynagradzającej, zjednoczeniu z cierpiącym Jezusem w Getsemani i geście pokory.


JAK ODPRAWIA SIĘ GODZINĘ ŚWIĘTĄ

W czasie godzinnej medytacji towarzyszymy Jezusowi w trwodze konania w Ogrójcu pozostając w milczeniu lub wypowiadając głośno dowolną modlitwę. To Duch ma prowadzić modlitwę, w której pragniemy dzielić z Jezusem tą chwilę: cierpieć z Nim, na nowo przeżyć strach, lęk, walkę, opór wobec kielicha goryczy. Ale także dzielić z Jezusem prawdziwą radość, niekończący się pokój, który rodzi się z powierzenia się woli Ojca i pewności bycia umiłowanymi przez Niego.

KIEDY ODPRAWIA SIĘ GODZINĘ ŚWIĘTĄ

Jezus poprosił Świętą Małgorzatę by godzina modlitwy była przeżywana w czwartek w godzinach wieczornych od jedenastej do północy. By umożliwić uczestnictwo w tym pięknym nabożeństwie jak największej liczbie osób, Kościół proponuje odprawianie tej modlitwy również w godzinach popołudniowych.

GDZIE ODPRAWIA SIĘ GODZINĘ ŚWIĘTĄ

Godzinę świętą można odprawiać w kościele w obecności Najświętszego Sakramentu, ale również w jakimkolwiek innym miejscu; we wspólnocie lub prywatnie. Ważne jest, by w czasie tego nabożeństwa całym sercem zbliżyć się do Jezusowego Serca i rozmyślać nad Jego Męką i śmiercią lub nad Jego niepojętą miłością objawioną nam w ustanowieniu Najświętszego Sakramentu.

My zapraszamy Cię na Godzinę Świętą – godzinę adoracji w obecności Najświętszego Sakramentu - w każdy pierwszy czwartek miesiąca do kaplicy w Punkcie Misyjnym od godz. 19.00-20.00.

Mając świadomość własnych grzechów chcemy zanurzać siebie oraz naszych Ubogich Przyjaciół, często uwikłanych różnymi formami ubóstwa, nałogami i bezdomnością w Najświętszym Sercu Jezusa prosząc go o miłosierdzie dla nas i całego świata, a także uwielbiając Go za to, że oddał Swoje życie za nas, byśmy mogli żyć w pełni i obfitości!

{nomultithumb}

Pierwsze czwartki

Czuwanie „Solidarni z Ubogimi”

Pierwsze Piątki

Punkt Misyjny - Opolska 9

Punkt Misyjny - Opolska 9

Facebook - WDP Punkt Misyjny

Wspólnota Dobrego Pasterza - Punkt Misyjny

Klub Wysoki Zamek

Klub Wysoki Zamek

Wieczór Dobrej Nowiny - czwartki

Wieczór Dobrej Nowiny

Pierwsze czwartki

Pierwsze czwartki

Podaj Ubogiemu "Dłoń modlitwy"

dlon modlitwy logo biale tlo male

Zupa w Kato

Zupa w Kato

Ilość odwiedzin:

Dzisiaj 2

Wczoraj 24

Tydzień 77

Miesiąc 806

Wszystkie 176270

Konto Wspólnoty

Getin Noble Bank S.A. Od. II Katowice
03 1560 1111 0000 9070 0010 1280

Sprawdź jak poprawnie przekazać darowiznę!

Our website is protected by DMC Firewall!